Od 2. 3. 2024 letní provozní doba:
pondělí - pátek 7:00 - 17:00
sobota 8:00 - 11:00
Stavíte? Tak se stavte.
Stavebniny Křimice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Zateplení fasády

Zateplení fasádyJaké jsou nejčastější chyby při zateplování fasád?

Zateplení fasády je jednou z nejčastějších renovací, do které se lidé pouští. Jde o velký a nákladný zásah, proto je dobré ji provést profesionálně. Poradíme Vám, jaké jsou nejčastější chyby při zateplení fasád.

 

Nevhodný podklad stěny pro zateplení

Podklad před zateplením musí být bez prachu, mastností a odlupujících se trhlin. Starou omítku musíte nejdříve odstranit, až poté lze provést zateplení. Pozor také na lepení izolantu na izolant.

Špatný výběr materiálu pro zateplení

Používejte vždy zateplovací systém určený k zateplení. Vyvarujte se nesystémových prvků rádoby zateplovacího systému. Zvolte osvědčené výrobce a nechte si poradit. Připlaťte si za kvalitu, oceníte to hlavně v budoucnosti, kdy ušetříte nemalé peníze za opravu chyb.

Nepodceňte tloušťku izolace

Co dříve stačilo zateplit 5-8 cm, dnes vyžaduje 12-14 cm, a to jsou minimální hodnoty. V zásadě platí čím více, tím lépe. Doporučujeme před zateplením domu pořádně zvážit, jaký typ izolantu a tloušťku použít. Vše se dá jednoduše spočítat a navrhnout s ohledem na pořizovací náklady a vyplývající budoucí úsporu.

Dodržujte technologické postupy

Technologický postup stanovuje výrobce materiálu a není problém získat u něj veškeré potřebné materiály. Při výběru realizační firmy se také vyplatí ověřit, jaká školení jejich zaměstnanci absolvovali. Peníze za projektanty a technický dozor nebudou rozhodně vyhozené.

Lepení izolačního materiálu na nepřipravený podklad

Vyhněte se realizace zateplení během chladnějších měsíců. Působením nízké teploty dochází ke smršťování izolace. Pokud tedy teploty klesnou pod 5 °C, do práce se nepouštějte.

Pokud sháníte materiál pro zateplení fasády, obraťte se na nás.