Výrobce Best nově zařadil do sortimentu více typů zatravňovacích  dlažeb, které umožňují lepší vsakování vody do půdy, jedná se o typy dlažeb Akvabelis, Akvagras,
Akvalines ve výšce buď 6 nebo 8 cm.  vyrábějí se  na rozdíl od klasických vegetačních tvárnic i v barevných provedeních.  Více na www.best.info.cz

Vážení zákazníci,
ve spolupráci s firmou Best jsme pro Vás připravili novou výstavku vzorků zámkových dlažeb, kde najdete aktuálně nejprodávanější barvy a vzory.
Do 31. 8. 2017 jsou na vybrané výrobky  dlažeb Beleza, Belisima , Altea, Alltezo, Aspera a Atrio akční letní ceny.

KB-Blok Suzuka

SUZUKA je kvalitní pryskyřičná hmota na vodní bázi obsahující přírodní kamenivo a keramické písky. Tento nástřik se snadno čistí, odolává vodě a chemickým látkám. Je též odolný vůči klimatickým vlivům a UV záření, ale i prachu, nečistotám, nárazu a oděru. Nabízí výbornou stálost barev a dlouhou životnost, přitom je přátelský k životnímu prostředí. Krásný a na trhu ojedinělý vzhled hmoty SUZUKA imituje přírodní žulu a navíc nabízí i zajímavý dezén. Nově je hmota vyráběna v šesti barevných provedeních: bílá, černá, skořicová, růžová, žlutá a hnědá.

Povrchová úprava SUZUKA je určena především pro hladké tvarovky PlayBlok se zkosenou fazetou: KBF 20-7 A, KBF 20-7 AP a KBF 40-9 A, pro ostatní typy těchto tvarovek na dotaz. A dále pro plotové stříšky (KB sh-40 A 250, KB ps-20 A 250). Novou povrchovou úpravu lze aplikovat na libovolné strany podle toho, kde bude tvarovka umístěna. Čili na jednu pohledovou stranu, na dvě protilehlé pohledové strany, přes roh nebo kolem celé sloupkové tvarovky.PRESBETON Woody

Dlažba Woody
 je moderní imitace podlahových prken, které vhodně nahradí originální dřevěné desky. Oproti originálu je jejich nespornou výhodou jednodušší a levnější údržba. Velkoformátová dlažba WOODY se vyrábí ve dvou barevných provedeních - přírodní a hnědá/černá. Je určena pro pochozí plochy a její vzhled ji předurčuje k využití nejen v exteriéru, ale i v interiéru. Dlažba je mrazuvzdorná a je opatřena impregnací Protect System TOP proti znečištění a pronikání vody.PRESBETON Travertin


Travertin je dlažba s jemným nepravidelným reliefém na povrchu. Dlažební desky mají obdélnikový tvar a dlažbu lze použít pro pochozí plochy, jako jsou terasy, plochy okolo bazénů, balkóny a chodníky v okolí rodinných domů. Dlažební desky o výšce 62 mm jsou vhodné i na plochy s občasným pojezdem osobních automobilů. Dlažba je opatřena ochranným systémem Protect System IN proti znečištění a pronikání vody.PRESBETON - bazénové lemy

Dílce bazénového lemu umožňují olemování bazénu pravoúhlého nebo oválného půdorysu. Tyto bazénové lemy svým vzhledem a barevností vhodně korespondují s dlažbami z řady Natural, které mohou být použity k dláždění okolí bazénu. Bazénové lemy jsou impregnovány proti ušpinění a působení vody i povětrnostních vlivů.

Vážení zákazníci,
výrobce onduline na měsíc duben připravil akci se zvýhodněnými cenami na desky onduline classic - červená a hnědá - cena 135,- Kč/m2, bardoline top bobrovka 175,- kč/m2
Vážení zákazníci,
podle zatím dostupných informací od výrobců pro letošní stavební sezonu,dojde  v průběhu měsíce února a března  ke zdražení prakticky všech komodit ve stavebnictví.
Nové ceníky a katalogy budeme na stránky dodávat postupně na začátku měsíce března.

děkujeme za pochopení
Na stránkách www.ytong.cz nový katalog výrobků v sekci Ke stažení, Ceník.
Kotvení ETICS hmoždinkami - vyňato z technických informací dodavatele LIKOV

1. Zatloukací nebo šroubovací hmoždinky?

Obecně platí, že šroubovací hmoždinky mají spolehlivější montáž a vyšší únostnost. Zatloukací hmoždinky zase bývají obvykle levnější a rychlejší na montáž. Zatloukací hmoždinky  lze doporučit tam, kde je podklad bezproblémový a bylo prakticky ověřeno, že montáž lze provést předepsaným způsobem. Přestože mnoho typů zatloukacích hmoždinek je schváleno i pro duté tvárnice nebo porobetony, pro tyto podklady doporučujeme spíše hmoždinky šroubovací - únosnost a spolehlivost kotvení bývá znatelně vyšší. V případě kotvení minerální vlny doporučujeme použít šroubovací hmoždinky pro eliminaci přílišného zanoření talířku do izolantu.

2. Co znamená označení A,B,C,D,E ?

Jedná se o kategorie podkladu podle materiálu, ze kterého je zhotoven :

A - beton , lícové betonové dílce
B - plné cihly, vápenopískové tvárnice, tvárnice z lehčeného betonu
C - děrované cihly, vápenopískové děrované tvárnice, dutinové bloky z lehčeného betonu
D - mezerovitý lehčený beton
E- porobeton

3. Kovový nebo plastový trn (šroub)?

kovový trn/šroub obvykle poskytuje hmoždince vyšší únosnost a spolehlivější montáž. Pro plastové materiály hovoří cena a minimální prostup tepla hmoždinkou. Obvykle platí, že plastové trny/šrouby lze dobře použít u bezproblémových  a hutných podkladů (beton, plná cihla) a pro lehčí nebo porovité materiály jsou mnohem vhodnější kovové trny. Dále se doporučuje použití kovového trnu u větších tlouštěk izolantu - zejména u minerální vlny kvůli její hmotnosti.
Už jste slyšeli o omítkách weber.design ?

s těmito produkty dosáhnete na omítce vzhledu dřeva  (weber pas silikon wood) nebo dokonce povrchu, který imituje cihlové pásky (weber pas silikon brick).
S pomocí omítek weber.pas sandstone a weber pas granit zase můžete vytvořit vzhled přírodního kamene v podobě pískovce a granitu. Lze vyhovět i specielním požadavkům na vzhled v podobě metalických odstínů pomocí nátěrů weber.ton metallic.
Vaše omítka nemusí být nudná. Více na www.weber-terranova.cz

PŘÍKLADY POUŽITÍ OD VÝROBCŮ KB BLOK A PRESBETON PRO VÝSTAVBU ZÍDEK

Ne všichni majitelé rodinných domků mají svoji nemovitost na naprosté rovině a tak pro výstavbu nejrůznějších okrasných lemů, zpevění mírných svahů nebo k vytvoření okrasné zídky v zahradě vytvořili výrobci celou škálu tvarovek. Mezi tyto tvarovky patří například svahovka LUNA od výrobce Presbeton (tzv . půlměsíc).

   

Letní provozní doba  

Po 7:00 ÷ 17:00
Út 7:00 ÷ 17:00
St 7:00 ÷ 17:00
Čt 7:00 ÷ 17:00
7:00 ÷ 17:00
So 8:00 ÷ 11:00
Ne zavřeno
   

Zimní provozní doba  

Po 7:30 ÷ 16:00
Út 7:30 ÷ 16:00
St 7:30 ÷ 16:00
Čt 7:30 ÷ 16:00
7:30 ÷ 16:00
So zavřeno
Ne zavřeno