Od 2. 3. 2024 letní provozní doba:
pondělí - pátek 7:00 - 17:00
sobota 8:00 - 11:00
Stavíte? Tak se stavte.
Stavebniny Křimice
Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Plot z betonu nebo pletiva?

Plot z betonu nebo pletiva?Betonový bezúdržbový plot vydrží navěky

Nakombinujte si různé barevné kombinace i tvary. Na stránkách firem Best, Presbeton a KB Blok naleznete fotografie, kterými se můžete nechat inspirovat. Obrovskou výhodou betonového plotu je jeho bytelnost a minimální údržba.

Plot z pletiva můžete namontovat kdekoliv

Chcete efektivně, rychle a levně oplotit pozemek? Použijte klasické pletivo. Drátěné ploty z pletiva patří u nás k nejrozšířenějším plotům. Tento plot lze instalovat téměř kdekoliv. Skládá se z několika hlavních částí (z kovových sloupků, vzpěr, plotového pletiva, napínacího drátu, napínáků, upevňovacích objímek, vázacího drátu + doplňků). V kombinaci s živým plotem plní funkci estetickou, zvukově-izolační i ochrannou.

Na co si dát pozor při stavbě plotu?

Při stavbě betonových, ale i jiných plotů pamatujte na to, že se jedná o stavby a vztahují se k nim patřičné právní předpisy. Někdy se k výstavbě musí vyjádřit obory životního prostředí, nebo památkáři. Do roku 2017 bylo potřeba stavební povolení vždy. Nově je však nezbytné jen v některých specifických případech. Například při stavbě plotu v mimo zastavěné oblasti, pokud Váš pozemek hraničí s veřejnou komunikací, při plotu vyšším než dva metry, nebo při větším zásahu do struktury pozemku.

Veškeré materiály pro stavbu plotu seženete u nás, neváhejte nás proto kontaktovat.